Jak vybrat počítač?

Počítač je v současné době jedním z nejpoužívanějších přístrojů v domácnosti, resp. kanceláře. Aby vám sloužil co nejlépe, je nejprve nutné rozmyslet se, k jakému účelu ho budete využívat. Většinou jde relativně o velkou investici, proto je lepší koupit počítač vyšší třídy, než co půl roku starý postupně vylepšovat – i když jde o relativně levnější variantu, nárůst výkonu není nikdy takový díky nekompatibilitě starších a nových komponent.

Důležitým předpokladem pro správné fungování je nutné zajistit, aby jedna součástka nebrzdila jinou. Například pomalá sběrnice (u všech našich sestav od řady STANDARD se pohybuje min. na 800 MHz, což u konkurence budete jen těžko hledat), nevyhovující / staré RAM paměti (velikost paměti není nejdůležitějším parametrem, nutná je i co nejnižší hodnota CAS, vysoká frekvence, kompatibilita s ostatními pamětmi) mohou z vašeho "nadupaného PC" udělat sestavu srovnatelnou srovnatelnou s modelem 6 let starým. Na druhá straně tak často zveřejňovaný takt / rychlost CPU (procesoru), nemá na výkon počítače až takový vliv, jako velikost vyrovnávací paměti. Tzn. že je lepší zakoupit plnohodnotný procesor s nižší frekvencí než ořezaný vysokofrekvenční Celeron. Také starý hard disk udělá ze supermoderního počítače druhořadý stroj.

Z těchto důvodů nemůžeme nikomu doporučit, aby díly ze svého starého počítače použil do nové sestavy ve snaze ušetřit každou korunu. Pak je lepší koupit použitý stroj v bazaru.

Naopak některé komponenty, jako např. vypalovací a různé jiné mechaniky, nebo skříň (ale pozor bez zdroje!) lze bez větších problémů použít i v nové sestavě. Také starý hard disk je možno použít k záloze dat. To je také důvod, proč naše sestavy neplombujeme a becháváme na vašem zvážení, co ze starého počítače použijete. Nicméně každý takový zásah do počítače zvyšuje riziko poškození bez nároku na záruku!!!

V naší nabídce jsou následující základní sestavy, které lze doplnit dle vašeho přání Všechny ceny jsou pro vás konečné!):

Profi - tyto sestavy jsou určeny pro náročné uživatele. Jde o vysokovýkonné počítače při zachování excelentního poměru cena / výkon, s cenou 15 940 Kč, 18 422 Kč, resp. 18 518 Kč. Nejdražší sestava je založena na 2 jádrovém procesoru!

Master Pentium tato sestava v podstatě vychází ze sestavy Profi. Díky snížení naddimenzovaného výkonu sestavy PROFI je ale dosáhnuto nižší ceny 14 482 Kč.

Master Athlon tato sestava je první v řadě sestav založených na chipu od společnosti AMD. Ačkoliv jde v postatě o podobnou sestavu jako Master Pentium, její 1 GHz sběrnice z ní spolu s cenou 14 190 Kč dělá vynikající koupi.

Standard Pentium - tato sestava je bázi plnohodnotného 64 bitového procesoru 800 MHz. Díky snížení některých parametrů je cena 13 595 Kč a při zachování většiny parametrů Master Pentia.

Standard Athlon - tato sestava je poslední ze sestav na bázi plnohodnotného 64 bitového procesoru 800 MHz, v tomto případě AMD. Díky snížení některých parametrů je cena 13 061 Kč a to včetně DVD vypalovačky a základní desky se sběrnicí 800 MHz!

Basic Sempron / Celeron - tyto sestavy jsou založeny na chipech AMD, resp. Intel se sběrnicí 333, resp. 533 Mhz. Nicméně jejich základní výbava čítá DVD vypalovačku, kvalitní 3D grafika 128 MB a zejména cena 9 211, resp. 11 435 Kč jsou velmi dobrou koupí pro každé, kdo očekává dobrý výkon za rozumnou cenu.

Office Celeron / Sempron tato řada je určena pro použití zejména v kancelářích. Ačkoliv některé komponenty odpovídají použití při nenáročných kancelářských operacích, pro nenáročné uživatele je cena od 8 111 Kč dobrou alternativou. Zejména pak řada Sempron, která podporuje 64 bitové instrukce! samozřejmostí je i DVD vypalovačka.

Náš tip: sestava Profi 1 za 15 940 Kč